Талановиті вихованці Ніжинського Будинку дітей та юнацтва взяли участь у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Натхнення України» 26.03.2024 р. та здобули:

Дмитрашина Анна – Перша премія (гурток «Дивосвіт ліплення» керівник Ярешко О.С.)

Чубатий Богдан – Перша премія (гурток «Дивосвіт ліплення» керівник Ярешко О.С.)

Марченко Анастасія – Перша премія (гурток «Дивосвіт ліплення», керівник Ярешко О.С.)

Риженко Ангеліна – Перша премія («Образотворче мистецтво» кер. Коросько Р.В.)

Андрієць Ангеліна – Перша премія (гурток «Образотворче мистецтво» керівник Коросько Р.В.)

Похитушко Яна – Перша премія (гурток «Образотворче мистецтво» керівник Коросько Р.В.)

Вітаємо вихованців та керівників гуртків з чудовими результатами!

З метою піднесення престижу української мови , літератури та мистецтва, підвищення рівня загальної мовної культури, вшанування Великого Кобзаря, митця світового рівня - Тараса Григоровича Шевченка, вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Коросько Руслана Вікторівна ) долучились до міського літературно-мистецького марафону «Йдемо з Шевченком у майбутнє!» , присвяченого 210-й річниці памʼяті Тараса Шевченка.

 

Тиждень читання💛💙

 

Літературний марафон - "Велична слава Кобзаря!"🇺🇦

 

 

До 210-ї річниці від дня народження українського генія та пророка - Тараса Шевченка вихованці гуртка "Ігротехніки" НБДЮ читають його поезію.

 

 

Анатолій Попов - "Мені однаково..." (Т.Г.Шевченко).

 

 

Шлях боротьби не буває легким, але за ним – ПЕРЕМОГА!🕊️ Пам'ятаємо заповіт великого Кобзаря! 🇺🇦

https://www.youtube.com/watch?v=MYknUuwu44I

 

Майстер-клас 

Освіта майбутнього – це взаємодія педагога та штучного інтелекту?! Сучасний світ стрімко розвивається, і відповідно з ним змінюється й система освіти. Використання штучного інтелекту (ШІ) спільно із роллю педагога стає однією з найцікавіших та найперспективніших стратегій сучасності. Саме тому, методист Ніжинського будинку дітей та юнацтва Володими Самойло провів майстер – клас на тему «Штучний інтелект в освітньому середовищі» для педагогів закладу.


Всі присутні ознайомилися та здобули навички роботи з використання програм: Gemini, Artimator, Animated Drawings; генерація зображень; ChatGPT та навчились писати запити для цього чату.


Отже, майбутнє освіти – це поєднання людського інтелекту із надзвичайно потужними можливостями ШІ. Він стає партнером педагога та забезпечує умови для кращого розвитку освіти.

За результатами І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України цьогоріч 21 юний науковець міста братиме участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу, який проходитиме дистанційно із 14 по 25 лютого 2024 року. З метою підтримання конкурсантів 12 лютого 2024 року Тетяною Левицькою, консультантом МЦПРПП, методистом НБДЮ, для юних науковців, наукових керівників, проведена організаційна онлайн-зустріч, під час якої опрацьовані нормативні документи, графік і порядок проведення II етапу конкурсу, питання дотримання законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки й академічної доброчесності. Учасники зустрічі обмінялись досвідом участі у змаганнях у попередні роки.

Бажаємо конкурсантам натхнення й перемоги!

 

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України–2024

 

https://drive.google.com/file/d/1np0YvtDy0XlUaNTj6kWt8bjQfG4-ramW/view?usp=sharing

 

08.01.2024 року в Ніжинському Будинку дітей та юнацтва відбувся майстер-клас Руслани Вікторівни Коросько «Кавові мотиви» для батьків вихованців Школи раннього розвитку дитячої обдарованості «Паростки».

Вмілі руки гарно вимальовували картини. Замість фарби – гранули розчинної кави. А розчинник – проста вода. Чим більше додають води або кави до тих гранул, тим прозоріший відтінок «фарби» стає. Фактично, на одній тарілочці замість палітри з’являється темно-коричневі та напівпрозорі бежеві відтінки.

Якщо зранку вам не достатньо звичайного горнятка кави, ви можете підійти до картини та насолодитися її ароматом. Кава має лагідний характер, вона оксамитова, схожа на акварель.

Звичайно, атмосферу, яка панувала на нашому заході не передати жодними словами, бо це певний дух, натхнення та особлива харизма кожного із художників.

 

 

Вітаємо Зразковий хореографічний ансамбль «Арабеск» та їх керівника Лисицю Оксану Анатоліївну з перемогою в Міжнародному конкурсі мистецтв «Новорічне диво», м.Трусквець! Талановиті вихованці отримали дипломи лауреатів І та ІІ ступенів в номінаціях «Сучасний танець, стилізація» ( хореографічна постановка «Код предків») та «Народний танець» (хореографічна постановка «Український дивограй»). Після конкурсу на вихованців чекала захоплююча екскурсія до Трускавецького парку, похід на виставу «Дюймовочка та Маленький Принц», етнографічний музей, Краївку (музей УПА). Всі отримали незабутні враження від екскурсії різдвяним містом.

Вітаємо з чудовими результатами та бажаємо натхнення на нові перемоги!

 

.

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо! Інформаційні матеріали до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років

 

https://drive.google.com/file/d/1iJCV_ZGd5qIOgmANAHFuGpTJVyzke_gF/view?usp=drive_link

Вітаємо наших вихованців з чудовими результатами ІІ Всеукраїнського конкурсу дитячої-юнацької творчості до Всесвітнього дня тварин «Наші друзі» :

Бєляєва Вікторія - вихованка гуртка «Гроно калинове», керівник Ірина Сачек, - ІІ місце;

Дитвинова Дарія - вихованка гуртка «Гроно калинове», керівник Ірина Сачек, - ІІ місце;

Зазіменко Влада - вихованка гуртка «Дивосвіт ліплення» , керівник Олена Ярешко, - І місце

Шевченко Михайло - вихованець гуртка «Говоримо англійською», керівник Ірина Примак, - І місце!

Бажаємо творчих успіхів та перемог!

З метою виховання патріотизму, поваги до історії та культури України, з нагоди державного свята Дня Гідності та Свободи, для вихованців гуртка «Говоримо англійською» (керівник Ірина Примак) було проведено гру «Гідно/негідно», виховну бесіду «Стежками гідності та свободи», розроблено кросворди та асоціативні завдання.

Акція «Ворогам - кришка»

Колектив Ніжинського Будинку дітей та юнацтва запрошує всіх небайдужих долучитися до акції «Ворогам - кришка», яку організовує Молодіжна рада Ніжинської ТГ, долучаючись до проекту «Крила» благодійного фонду «Овес».

Мета акції - збір пластикових кришечок для здачі на переробку. Отримані кошти будуть перераховані на БПЛА українського виробництва.

Дякуємо за співпрацю! Разом до Перемоги!

13.11 на нараді колективу Ніжинського Будинку дітей та юнацтва висвітлено проблему харчового отруєння, яке наразі є розповсюдженим та небезпечним для здоров'я.

Б О Т У Л І З М.

Ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.

ПРИЧИНИ БОТУЛІЗМУ

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше - овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд із терміном придатності, виглядом та смаком, можуть бути зараженими, ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричинює хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки і т.д.). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього консервування.

СИМПТОМИ БОТУЛІЗМУ

- порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

- сильно виражена сухість у роті;

- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;

- запаморочення;

- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);

- тураження м’язів шиї та кінцівок.

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:

- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;

- м'ясних та грибних консервів;

консервів домашнього виробництва;

- якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином;

- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно.

 

Дослідження є основною формою пізнання природи і суспільства. Наукові дослідження забезпечують людину науковими знаннями і найважливішими інструментами життєдіяльності, сприяють розвитку суспільства й економіки, допомагають у розв’язанні проблем. Поглиблення знань і набуття практичних навичок проведення досліджень допомагає обдарованій молоді не лише визначитися й реалізуватися в житті, а й усвідомити потреби суспільства, сприяти збереженню довкілля та планети загалом.

Відповідно до плану роботи міської ініціативної групи, з метою підвищення фахового рівня педагогів щодо організації науково-дослідницької діяльності 12 жовтня 2023 року Міським центром професійного розвитку педагогічних працівників проведений вебінар-практикум на тему «Теоретичний складник науково-дослідницької роботи». Тетяна Левицька, консультант МЦПРПП, методист НБДЮ, пропрацювала з присутніми етапи проведення наукового дослідження, Тетяна Шовкун, викладач НДУ імені М. Гоголя, доцент, к. г. н., учитель ліцею при НДУ ім. М. Гоголя, провела майстер-клас з підготування науково-дослідницької роботи на прикладі роботи Блохи Марії, учениці ліцею при НДУ, яка виборола 2 місце у секції «Географія» на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 

 

З Днем працівників освіти вас вітають вихованці гуртка
"Співаночка"!

(керівник Марина Ігорівна Тітова)

https://www.youtube.com/watch?v=ycMxp5Z-idU

 

Вітаємо наших талановитих вихованців ЗХА «Арабеск» та їх керівника Лисицю Оксану Анатоліївну з прекрасними результатами на Міжнародному багатожанровому двотуровому конкурсі мистецтв «Art. Holiday. Bulgaria-2023”! Композиція: «На крилах птаха Гамаюн» (4 вікова категорія, сучасний танець, folk) завоювала диплом лауреатів 1 ступеня і відзнаку від членів журі та організаторів. Бажаємо творчих злетів та наснаги на подальші перемоги!

 

Вітаємо хореографічний гурток «Живчики» та їх керівника Гомоляко Світлану Іванівну з чудовими результатами Всеукраїнського фестивалю «Свято танцю»:

1- І місце

2-ІІ місця

2- ІІІ місця

Вітаємо вихованців Зразкового хореографічного ансамблю «Арабеск» та їх керівника Лисицю Оксану Анатоліївну з почесним першим місцем у VII Міжнародному дитячому та молодіжному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»! Талановиті танцюристи вже сьомий рік поспіль виборюють перемогу, в цьому році до скарбнички здобутків ансамблю додалось ще 4 перших місця! Переможними стали номери: «Черевички», «Під дощем» ( підготовча група ), «Дощик» та «Секретна формула Страдіварі» (старша категорія 13-15 років).

Бажаємо творчої наснаги та натхнення!

 

Вихованці школи раннього розвитку дитячої обдарованості "Паростки" підтримали традицію нашого рідного міста прикрашати Великоднє Дерево Єднання в сквері Ю. Лисянського.

Творча малеча напередодні виготовила поробки до свята та створила яскраву фотозону, а сьогодні прикрасили ось такі чудові писанки. Кожна з них - це побажання миру, любові, тепла, радості, здоров'я; а ще - це щира подяка нашим захисникам.

До відома тренерів клубів інтелектуальних ігор! 

 

Василий Сурков

Інтелектуальний клуб Ніжинського БДЮ.  

 З 18 по 25 квітня наш клуб проводить асинхронний турнір з інтелектуальних ігор "Ніжинський гуманітаріум". В програму входять "Що? Де? Коли?" - 24 питання турніру "Пазли історії Ніжина".(Лише для іногородніх команд та обласного пед ліцею) Хочу заспокоїти: всі питання на логіку. З відомих потрібно знати лише Гоголя. 12 тем письмової гри "Слова іншомовного походження в українській мові" І третя гра, яку поки що буду тримати інтригу. Заявки на проведення можете кидати в особисті. Всі матеріали та положення турніру вишлю у понеділок 17 квітня.