Тиждень читання💛💙
Літературний марафон - "Велична слава Кобзаря!"🇺🇦
До 210-ї річниці від дня народження українського генія та пророка - Тараса Шевченка вихованці гуртка "Ігротехніки" НБДЮ читають його поезію.
Анатолій Попов - "Мені однаково..." (Т.Г.Шевченко).
Шлях боротьби не буває легким, але за ним – ПЕРЕМОГА!🕊️ Пам'ятаємо заповіт великого Кобзаря! 🇺🇦
Освіта майбутнього – це взаємодія педагога та штучного інтелекту?! Сучасний світ стрімко розвивається, і відповідно з ним змінюється й система освіти. Використання штучного інтелекту (ШІ) спільно із роллю педагога стає однією з найцікавіших та найперспективніших стратегій сучасності. Саме тому, методист Ніжинського будинку дітей та юнацтва Володими Самойло провів майстер – клас на тему «Штучний інтелект в освітньому середовищі» для педагогів закладу.
Всі присутні ознайомилися та здобули навички роботи з використання програм: Gemini, Artimator, Animated Drawings; генерація зображень; ChatGPT та навчились писати запити для цього чату.
Отже, майбутнє освіти – це поєднання людського інтелекту із надзвичайно потужними можливостями ШІ. Він стає партнером педагога та забезпечує умови для кращого розвитку освіти.
.
13.11 на нараді колективу Ніжинського Будинку дітей та юнацтва висвітлено проблему харчового отруєння, яке наразі є розповсюдженим та небезпечним для здоров'я.
Б О Т У Л І З М.
Ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.
ПРИЧИНИ БОТУЛІЗМУ
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше - овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд із терміном придатності, виглядом та смаком, можуть бути зараженими, ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричинює хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки і т.д.). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього консервування.
СИМПТОМИ БОТУЛІЗМУ
- порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
- сильно виражена сухість у роті;
- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
- запаморочення;
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
- тураження м’язів шиї та кінцівок.
ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ
Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м'ясних та грибних консервів;
консервів домашнього виробництва;
- якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином;
- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.
Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно.
Дослідження є основною формою пізнання природи і суспільства. Наукові дослідження забезпечують людину науковими знаннями і найважливішими інструментами життєдіяльності, сприяють розвитку суспільства й економіки, допомагають у розв’язанні проблем. Поглиблення знань і набуття практичних навичок проведення досліджень допомагає обдарованій молоді не лише визначитися й реалізуватися в житті, а й усвідомити потреби суспільства, сприяти збереженню довкілля та планети загалом.
Відповідно до плану роботи міської ініціативної групи, з метою підвищення фахового рівня педагогів щодо організації науково-дослідницької діяльності 12 жовтня 2023 року Міським центром професійного розвитку педагогічних працівників проведений вебінар-практикум на тему «Теоретичний складник науково-дослідницької роботи». Тетяна Левицька, консультант МЦПРПП, методист НБДЮ, пропрацювала з присутніми етапи проведення наукового дослідження, Тетяна Шовкун, викладач НДУ імені М. Гоголя, доцент, к. г. н., учитель ліцею при НДУ ім. М. Гоголя, провела майстер-клас з підготування науково-дослідницької роботи на прикладі роботи Блохи Марії, учениці ліцею при НДУ, яка виборола 2 місце у секції «Географія» на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Вітаємо наших талановитих вихованців ЗХА «Арабеск» та їх керівника Лисицю Оксану Анатоліївну з прекрасними результатами на Міжнародному багатожанровому двотуровому конкурсі мистецтв «Art. Holiday. Bulgaria-2023”! Композиція: «На крилах птаха Гамаюн» (4 вікова категорія, сучасний танець, folk) завоювала диплом лауреатів 1 ступеня і відзнаку від членів журі та організаторів. Бажаємо творчих злетів та наснаги на подальші перемоги!
Вихованці школи раннього розвитку дитячої обдарованості "Паростки" підтримали традицію нашого рідного міста прикрашати Великоднє Дерево Єднання в сквері Ю. Лисянського.
Творча малеча напередодні виготовила поробки до свята та створила яскраву фотозону, а сьогодні прикрасили ось такі чудові писанки. Кожна з них - це побажання миру, любові, тепла, радості, здоров'я; а ще - це щира подяка нашим захисникам.